Portal mieszkańców Osiedla Nowiec

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
 
Budowa

Okna połaciowe

Email Drukuj PDF
Otrzymaliśmy od mieszkańców informacje na temat okien połaciowych zamontowanych na osiedlu przez dewelopera.
Część mieszkańców prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa jakie niesie przebywanie w pomieszczeniach z oknami połaciowymi, których wewnętrzna tafla nie jest szybą bezpieczną! Firma INPRO SA zamontowała okna połaciowe wbrew zleceniom producenta okien VELUX Polska mówiącym o "zastosowaniu szyb energooszczędnych z wewnętrzną szybą klejoną w oknach usytuowanych w strefach snu, zabawy i pracy ludzi. Wewnętrzna tafla została zaprojektowana tak, aby w razie stłuczenia utrzymać odłamki szkła razem". Obiekt budowlany może zagrażać bezpieczeństwu, zdrowiu i mieniu użytkownika, jeżeli został niewłaściwie zaprojektowany lub wykonany oraz gdy do jego wznoszenia zastosowano niewłaściwe wyroby budowlane, a to - jak się wydaje - występuje w temacie szyb w oknach połaciowych.
Okna połaciowe montowane na Nowcu to Velux GGL M08 z pakietem szybowym 3059, co oznacza zewnętrzną szybę hartowaną, a wewnętrzną szybę normalną typu float, która nie jest szybą bezpiczną. Oszczędności zastosowane przez firmę INPRO na dzień dzisiejszy to 96 zł na każdym oknie połaciowym, która jest kwotą wynikającą z różnicy pomiędzy ceną brutto zastosowanych okien GGL M08 z pakietem szybowym 3059 - 1516 zł, a zalecanymi przez producenta oknami z szybą wewnętrzną bezpieczną GGL M08 3073 - 1611 zł.
Link z zaleceniami stosowania szyb bezpiecznych:
http://www.velux.pl/klienci/produkty/okna_dachowe/okna_drewniane/ggl
Link z informacjami jak sprawdzić, jakiego typu okna są zamontowane:
http://www.velux.pl/klienci/serwis/konserwacja
Zmieniony: czwartek, 20 października 2011 20:23
 

Przebudowa ulicy Dolne Młyny

Email Drukuj PDF

Wszystko wskazuje na to, że 15 listopada 2011 nie będziemy już jeździć na ulicy Dolne Młyny po wąskiej, wyboistej, betonowej ścieżce, ale po szerokiej, asfaltowej, równej jezdni z chodnikiem i ścieżką rowerową. Szczegóły na stronie Zarządu Dróg i Zieleni:

Przebudowa ulicy Dolne Młyny

 

Odpowiedź INPRO na pytania mieszkańców

Email Drukuj PDF
21 czerwca otrzymaliśmy pismo od Pana Prezesa INPRO w sprawie spornej działki. Natychmiast pojawiły się na naszym portalu pytania i wątpliwości z tym związane. Jeden z komentarzy (Pani Beaty z dnia 22 czerwca) przesłałem mailem do naszego Pełnomocnika, zgodnie z sugestią Pana Prezesa. Szybko otrzymaliśmy odpowiedź na postawione w komentarzu pytania, za co niniejszym dziękujemy. 
Opisywana sprawa wydaje się pozytywnym przykładem współpracy developera i mieszkańców Nowca (otwarta wymiana informacji z wszystkimi współudziałowcami, przejrzystość) w rozwiązywaniu problemów, dotyczących części wspólnych; pewnie jeszcze niejeden problem przed nami. Chciałoby się, aby w podobnym trybie rozwiązany został problem hałasu na terenie rekreacyjno-sportowym.
Zmieniony: piątek, 25 czerwca 2010 10:05
 

Pismo Pana Prezesa INPRO do mieszkańców

Email Drukuj PDF
Prosimy o zapoznanie się z pismem Pana Prezesa INPRO Piotra Stefaniaka do mieszkańców osiedla Nowiec.
 

WPI dla Miasta Gdańska

Email Drukuj PDF
 
Wojtek Szymański zebrał garść informacji na temat planowanych inwestycji drogowych w okolicy Nowca. Oto jego autorstwa ARTYKUŁ na ten temat (do jego obejrzenia potrzebny jest program Adobe Acrobat Reader). Uzupełnieniem jego jest WPI, czyli Wieloletni Plan Inwestycyjny Miasta Gdańska (żeby go obejrzeć, trzeba mieć zainstalowany program Excel).
Zmieniony: niedziela, 25 października 2009 15:57 Więcej…
 

Śmieci budowlańców

Email Drukuj PDF

Niedaleko naszych domów, tuż obok baraków budowlańców wala się sterta śmieci. Są to głównie resztki jedzenia, kubki, talerze, torby itp itd. To bardzo przykry widok. Wiatr przenosi lżejsze kawałki w stronę osiedla. Prosimy budowlańców o zrobienie porządku.

Zmieniony: sobota, 24 października 2009 01:46 Więcej…